Zpěvačka Ilona Csáková bude kandidovat do Sněmovny za Volný blok poslance Volného

Zpěvačka Ilona Csáková bude kandidovat do Sněmovny za Volný blok poslance Volného

Zpěvačka Ilona Csáková oznámila, že chystá kandidaturu do Poslanecké sněmovny. V podzimních volbách bude usilovat o zvolení za Volný blok v Jihomoravském kraji. Zpěvačka v poslední době vystupuje proti koronavirovým opatřením a netají se tím, že je proti povinnému očkování na covid i testování školáků, byť podle svých slov nepopírá vážnost koronaviru.

„Každý má právo na svůj názor, a to že nesouhlasím s nesmyslnými nařízeními vlády jako spousta občanů této země, je evidentně proto, že nás záměrně a systematicky likvidují,“ konstatovala k tomu Csáková, která je v otázce koronavirových opatření aktivní také na sociálních sítích.

„Ano, mohu potvrdit, že Ilona Csáková za nás bude kandidovat. Mám z toho velikou radost,“ potvrdila předsedkyně strany Jana Volfová. Spolu s Csákovou bude na kandidatuře Volného bloku i frontman hudební skupiny Kamelot Roman Horký. Hlavní tváří pražské kandidátky strany pak bude někdejší moderátorka a politička a nyní členka Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Jana Bobošíková.

Volný blok spoluzaložila právě Jana Bobošíková v roce 2011. Strana se definuje jako subjekt hájící zájmy obyčejných občanů, prosazuje boj proti korupci, omezení byrokracie, euroskepticismus, odpor vůči přijetí eura, omezení přistěhovalectví zejména z civilizačně odlišných oblastí atd. V roce 2021 do strany vstoupili poslanci Lubomír Volný a Marian Bojko, kteří byli do Sněmovny zvoleni v říjnu 2017 na kandidátce SPD.

Volný blok bude v podzimních parlamentních volbách kandidovat mimo jiné společně s Dělnickou stranou sociální spravedlnosti (DSSS), aby podle jejího předsedy Tomáše Vandase podobně smýšlející strany netříštily své síly.

Komentáře