Zemřel předseda Senátu Jaroslav Kubera. V únoru by oslavil 73. narozeniny

Zemřel předseda Senátu Jaroslav Kubera. V únoru by oslavil 73. narozeniny

Předseda Senátu a dlouholetý primátor města Teplice Jaroslav Kubera ve věku 72 let zemřel. Kuberu v neděli při cestě autem postihla náhlá srdeční příhoda, týž den zemřel v nemocnici v Ústí nad Labem. Dlouholetý člen ODS, který bavil svými humornými výroky nejen kolegy v politice, ale i veřejnost, byl předsedou horní komory od roku 2018. Byl ženatý, měl dvě dcery.

Prezident Miloš Zeman považoval zemřelého předsedu Senátu Jaroslava Kuberu za svého přítele, i když se někdy lišili v názorech. Na twitteru to uvedl jeho mluvčí Jiří Ovčáček. ČTK sdělil, že prezident počítá s účastí na pohřbu. Vláda uctila před dnešním zasedáním Kuberovu památku minutou ticha.

Ke smrti šéfa horní komory Parlamentu se vyjadřují politici napříč stranami, neboť Kubera byl skutečně výraznou osobností české politické scény:

„I když jsme byli v některých tématech oponenti, vždy jsem si ho vážila pro jeho pevné názory a neutuchající smysl pro humor, kterým dokázal odlehčit i tu nejvypjatější situaci. Jaroušku, bude to tu bez tebe smutnější,“ uvedla například ministryně financí Alena Schillerová (ANO).

„Zemřel Jarda Kubera. Úžasný člověk, můj velký učitel. Brečím a nejde to zastavit,“ uvedl na twitteru předseda senátorů ODS a místopředseda strany Miloš Vystrčil.“

„Připadal mi nesmrtelný, nezastavitelný, nekonečný. Věřím, že i v kuřáckém nebi bude stejný jako tady. S cigárem, vtípky a velkým srdcem. Nás ale opustil. Chybí mi už teď,“ napsal bývalý šéf ODS a někdejší místopředseda Senátu Mirek Topolánek.

Na víkendovém kongresu ODS v Praze ještě Kubera svým spolustraníkům doporučoval, aby voliče oslovovali při osobních setkáních, nestačí podle něj práce na sociálních sítích. „Všechny volby jsem vyhrál jenom díky tomu,“ řekl k výzvě k osobnímu kontaktu s voliči. Kubera skutečně během své dlouhé politické kariéry vyhrál všechny volby, kterých se zúčastnil.

Komentáře