V září bude v pražských komunálních volbách kandidovat nové hnutí Praha bez chaosu

V září bude v pražských komunálních volbách kandidovat nové hnutí Praha bez chaosu

Po čtyřech letech nás v září roku 2022 opět čekají komunální volby. Volit se bude do zastupitelstev obcí, měst a městských částí.  Ve velkých městech, která jsou rozdělená na obvody nebo části, se hlasuje jak do zastupitelstva města, tak i do samotných obvodů a částí. Volební místnosti se otevřou v pátek 23. září a sobotu 24. září.

V Praze se bude za nové hnutí Praha bez chaosu (PBCH) o post primátora ucházet někdejší generální ředitel dopravního podniku (DPP) Jaroslav Ďuriš. Zaměřit se chce na dopravu, bezpečnost či boj s energetickou chudobou. Dvojkou je podnikatel a miliardář Pavel Sehnal a na kandidátce je také herec Jan Antonín Duchoslav bývalý místostarosta Prahy 13 Pavel Jaroš (ČSSD).

„My už se na to nemůžeme dívat. Současný stav řízení našeho milovaného města je tristní. Všude vládne aktivismus, lajdáctví, nekompetentnost, nikdo za nic neodpovídá, a to ani v situaci, kdy náměstka primátora odvádí policie v poutech. Tento chaos musí skončit. Jsme uskupení odborníků, manažerů a profesionálů, kteří svůj přístup a erudici v minulosti již dostatečně prokázali,“ prezentuje nové hnutí Ďuriš.

O hlasy Pražanů se bude ucházet také nově vzniklá čtyřkoalice – (Strana soukromníků ČR, Koruna Česka, Konzervativní strana a Klub angažovaných nestraníků). Chce nabídnout pravicově konzervativní alternativu současným stranám. Lídrem kandidátky a kandidátem na primátora je místopředseda Soukromníků Ladislav Linek. „Spojuje nás konzervativní myšlení, jednotný názor na politiku a politickou etiku,“ řekl Linek. Dodal, že volební heslo koalice je „sloužit, ne šikanovat“.

Komentáře