Vít Rakušan obhájil funkci předsedy STAN, ve podzimních volbách chce zvítězit

Vít Rakušan obhájil funkci předsedy STAN, ve podzimních volbách chce zvítězit

Předseda hnutí Starostové a nezávislí Vít Rakušan tento týden suverénně obhájil svou funkci, když ne sjezdu hnutí získal 96 procent hlasů delegátů. V úvodním projevu řekl, že hnutí STAN je dlouhodobě nejvíc podceňovanou silou na politické scéně a připomněl úspěch v loňských komunálních volbách. Dodal, že jediným cílem v koalici s Piráty musí být vítězství v říjnových sněmovních volbách.

Místopředsedy hnutí byli zvoleni tři dosavadní místopředsedové, a to Petr Gazdík, Stanislav Polčák a Věra Kovářová Svůj post obhájil i první místopředseda Jan Farský, který je zároveň šéfem poslaneckého klubu. Novou tváří ve vedení STAN je Věslav Michalík, který by byl v případě volebního úspěchu možným kandidátem hnutí na post ministra financí.

Předseda hnutí na sněmu apeloval na delegáty, aby před volbami udělali maximum pro úspěch ve volbách a nepochybovali o vítězství. „Na nás všech záleží, jestli si našimi soupeři necháme implementovat do našich myslí poraženeckou náladu. Proč? My chceme ty volby stále vyhrát. Vy je musíte chtít vyhrát. Protože největší úspěch ‚píárové‘ mašinérie, která po nás střílí, je to, že se vnáší nejistota, jak volby dopadnou. Vraťme lidem naději, svobodu a ukradenou zemi,“ prohlásil Rakušan.

Sněmu se zúčastnil i předseda koaličních Pirátů Ivan Bartoš, dostavili se i zástupci koalice Spolu – šéf lidovců Marian Jurečka, předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová a místopředseda ODS Martin Kupka.

Koaliční spolupráci s Piráty si Rakušan pochvaloval. Vidí v ní kombinaci pirátské mladé energie a velkých zkušeností starostů. „Za posledních čtrnáct dní jsem navštívil jedenáct krajů. Všude pracují Piráti a starostové týmově, v dobré náladě. A naším jediným cílem musí být vítězství. Stejně jako jste to dokázali v krajských volbách, komunálních volbách a senátních volbách. Tak to dokažme společně i v parlamentních volbách,“ řekl.

Komentáře