TOP 09 zahájila volební kampaň. Nebudeme vás uplácet vašimi vlastními penězi, slibuje

TOP 09 zahájila volební kampaň. Nebudeme vás uplácet vašimi vlastními penězi, slibuje

U truhly a pytlů plných pětitisícových bankovek s portrétem ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) v prostorách prvorepublikové banky s dvoupodlažním trezorem architekta Josefa Gočára zahájila dnes „horkou“ kampaň před říjnovými krajskými a senátními volbami opoziční TOP 09. Hlavními hesly kampaně se staly „Nabízíme řešení místo úplatků“ a „Nenechte se uplatit“.

„Jsme schopný národ, jen nás řídí nemehla. Můžeme nastoupit cestu změny vládnutí u nás,“ prohlásila při oficiálním zahájení kampaně předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. „Naše politika není postavena na úplatcích, ale na rozumném hospodaření. My vám nebudeme lhát, nebudeme nic lakovat narůžovo,“ slíbila voličům.

Strana tím naráží mimo jiné na fakt, že vláda ANO a ČSSD zhruba měsíc před krajskými a senátními volbami oznámila, že v prosinci pošle mimořádně důchodcům jednorázový pětitisícový příspěvek. Zhruba tři miliony důchodců jsou jedna z nejdisciplinovanějších skupin voličů a obě vládní strany na ně spoléhají.

Šéfka strany Pekarová Adamová také řekla, že řadu řešení v době koronavirové krize nabídla jako první TOP 09, vláda je poté prosadila, ale kvůli ješitnosti zásluhu opoziční strany nezmiňuje. „Připravenost státu? Nulová! Okamžitě jsme nabídli svou pomoc. Návrhy ekonomických opatření na úrovni celostátní. Šití roušek, nákupy seniorům, zajištění dezinfekcí. Na úrovni komunálu. Naši starostové zastali to, co stát pod vedením chaoticky jednající vlády nezvládl,“ vyčetla předsedkyně zásluhy TOP 09. „Chceme, ať místo chaosu vládne plán. Místo povýšenosti pokora. A ať se místo lhaní, jak je vše v pořádku, podíváme pravdě a číslům do očí,“ dodala.

TOP 09 počítá ze stran zastoupených v Poslanecké sněmovně s nejskromnějším rozpočtem kampaně. Dohromady hodlá za propagaci vydat asi 7,5 milionu korun.

Komentáře