Strana ODS zveřejnila 12 bodů z tzv. Vyšehradské deklarace!

Strana ODS zveřejnila 12 bodů z tzv. Vyšehradské deklarace!

Strana ODS přišla s podmínkami pro svůj možný vstup do vlády. Předseda ODS Petr Fiala představil 12 bodů tzv. Vyšehradské deklarace. Hlavním z bodů je téma zrušení EET, nebo zvyšování platů pro všechny zaměstnané pomocí snižování daní, zdvojnásobení výdajových paušálů pro živnostníky nebo odmítnutí přijetí eura. ODS se jasně vyjádřila, že vstoupí pouze do vlády, která toto povinné přijetí odmítá. Fiala také dodal, že tato deklarace znamená příslib veřejnosti plnit veškeré části jejich programu.

Strana nesouhlasí s faktem, že se diskuze před sněmovními volbami zabývají pouze tím, kdo s kým bude ve vládě. Proto zveřejnila celkem 12 bodů, pomocí kterých stanovuje jasné podmínky ke vstoupení do vlády.

Podle Občanských demokratů by měla vláda snížit národní dotace firmám a učinit ze školství finanční prioritu číslo jedna. Podle nich by rovněž vláda měla zvýšit výdaje na obranu na 2 procenta HDP do 6 let, k čemuž se Česká republika zavázala v Severoatlantické alianci.

ODS odmítla hovořit na téma spojenectví s konkrétními politickými stranami. Fiala pouze zmínil představu přirozených partnerů, které by hledali v pravostředových stranách. Předseda považuje za důležité pro naši zemi diskutovat o prioritách v politice, s čímž přichází i následky pro každého občana, než se dohadovat o tom, kdo s kým bude vládnout. Na závěr vše okomentoval slovy ´´od snění k závazným slibům´´.

Komentáře