SPD zahájila předvolební kampaň, chystá volební kamion i petici za zachování koruny

SPD zahájila předvolební kampaň, chystá volební kamion i petici za zachování koruny

Hnutí SPD v čele s předsedou Tomiem Okamurou ve čtvrtek na Letenské pláni v Praze představilo program a krajské lídry pro nadcházející říjnové volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Krajská města bude SPD objíždět s jarmarkem, po menších městech bude jezdit kamion nazvaný espéďák. Součástí kampaně bude petice za zachování české koruny.

Zajímavou novinkou mezi kampaněmi ostatních stran je „Český jarmark SPD 2021“, který se bude průběžně konat ve všech krajských městech. Jeho součástí bude prodej potravin za férové ceny od českých zemědělců.

Dalším prvkem kampaně bude americký truck s názvem „SPĎák“. „Je to takové zázemí i pro občany, mohou tam jít a povídat si s kandidáty, je tam i obrazovka, kde poběží naše hymna SPD. Je to hodně viditelné. Když kamion zaparkuje, všichni kolem to vidí,“ uvedl předseda strany Tomio Okamura.

A program SPD pro letošní volby? „Chceme normální život pro naše děti, podporu rodiny a tradičních hodnot. Chceme kvalitní české potraviny za přiměřené ceny, chceme naši potravinovou bezpečnost a zvyšovat soběstačnost. Prosazujeme zestátnění exekutorů a pomoc lidem v dluhových pastech. Říkáme jasně, že slušný a pracující občan a Česká republika musí být na prvním místě,” shrnul Okamura s poznámkou, že SPD nechce nadále zvýhodňovat nepřizpůsobivé občany.

Kromě toho SPD odmítá také nelegální migraci a islamizaci. Požaduje také referendum o vystoupení z Evropské unie či zrušení Senátu. SPD chce také zachovat českou korunu a zabránit přijetí eura. Během kontaktní kampaně budou moci lidé podepsat petici za zachování české měny.

Komentáře