„Sexy mozek“ Paroubek chce kandidovat do Senátu na Ostravsku

„Sexy mozek“ Paroubek chce kandidovat do Senátu na Ostravsku

Jiří Paroubek se možná letos na podzim objeví v horní komoře Parlamentu. Proslýchá se, že by mohl kandidovat za Ostravu, kde má nominaci celkem čtyř stranických buněk. O schválení kandidatury bývalého šéfa ČSSD měl nejvyšší zástupce strany požádat bývalý poslanec Adam Rykala. Ten nyní působí ve funkci místopředsedy Okresního výkonného výboru ČSSD Ostrava. Žádal, aby byla Paroubkova nominace schválena na schůzi, která měla proběhnout v pátek minulý týden.

Paroubek se pro server iDnes.cz nechal slyšet, že „je předčasné se k tomu vyjadřovat. Zatím jsem pochopil, že to chtějí členové a snad i okresní výbor v Ostravě.“ Z dostupných informací vyplývá, že v případě schválení bude kandidovat ve volebním obvodě 71 Ostrava-město. Okresní výkonný výbor a městské organizace Výškovice II, Zábřeh I a Starý Zábřeh jeho nominaci potvrdily.

Dalo by se říct, že politickým zlomem byl pro Paroubka rok 2011. Odešel z vedení sociálně demokratické strany a založil stranu Národní socialisté-levice 21. století, ve zkratce LEV 21. Strana ve volbách ale úspěšná nebyla. O tři roky později odešel z politického života úplně, když skončil na pozici lídra zmiňované strany LEV 21. Jeho záměrem bylo se starat o rodinu, podnikat, věnovat se akademické činnosti spolu s aktivitami, které představují pro veřejnost užitek.

Paroubek se zviditelnil zejména v roce 1989, kdy vstoupil do obnovené ČSSD. Vystoupal raketovou rychlostí do samotného čela a stal se úředním tajemníkem. V roce 1993 neúspěšně kandidoval na předsedu. Ve volbách proti němu stanul Miloš Zeman. Do nejvyšších pater politiky nahlédl až v roce 2005 na jaře po zvolení do funkce premiéra a současně i předsedy strany.

Komentáře