Přišel čas vzít si naši zemi zpátky. Václav Klaus mladší představil nové politické hnutí Trikolora

Přišel čas vzít si naši zemi zpátky. Václav Klaus mladší představil nové politické hnutí Trikolora

Poslanec Václav Klaus mladší dnes představil nové politické hnutí s názvem Trikolóra, které zakládá poté, co byl vyloučen z ODS. „Přišel čas vzít si naši zemi zpátky,“ zdůraznil syn bývalé prezidenta. Českou republiku by si podle něj měli vzít zpátky lidé, kteří řádně pracují a platí daně. „Chceme bránit konzervativní hodnoty a zdravý rozum,“ vysvětlil Klaus. Trikolóru představil v zaplněném sále kongresového centra Erbia v Praze, akci moderoval herec Marek Vašut.

„Poslední dva roky jsem měl tu možnost, že sleduji politický život republiky zevnitř. Musím říci, že to je děsivá zkušenost, vidět divadýlka pro veřejnost a noviny, neřešení příčin důležitých společenských problémů, vidět stádnost a pokrytectví, hloupost a osobní zájmy spousty našich elit. Čím dál klesající suverenitu České republiky,“ řekl na úvod Klaus.

Trikolóra – hnutí občanů chce hájit konzervativní hodnoty, zdravý rozum a pracující lidi. „Bohatství se přece odjakživa vytváří prací, a ne dotacemi a subvencemi. Normální je pracovat, nikoli čerpat,“ shrnul Klaus svůj pohled na dotace a podvody s nimi spojené.

„Rodina, která se skládá z táty, mámy a dětí, to je hodnota, kterou chceme bránit,“ uvedla poslankyně Zuzana Majerová Zahradníková, která opustila ODS a přidala se k novému hnutí. Moderátor Marek Vašut přečetl při představení nového hnutí také zdravici dvou senátorů – Jaroslava Zemana zvoleného za ODS na Jablonecku a senátora Ivo Valenty, majitele sázkového holdingu Synot, který byl do horní komory parlamentu zvolen na Uherskohradišťsku.

Minulý týden také občanští demokraté v Šestajovicích u Prahy rozpustili stranickou buňku s tím, že chtějí pokračovat v Klausově nové straně. Podle tiskové zprávy přivedla členy místního sdružení k tomuto kroku dlouhodobá nespokojenost s tím, že se ODS pod vedením Fialy podle nich posouvá do politického středu.

Pro hnutí jsou podle Klause zásadní volby do Sněmovny na podzim 2021. Krajským volbám, které se konají o rok dříve, příliš váhu nepřikládá. „Náš vztah ke krajům je negativní. Myslíme si, že jsou to jenom průtokové ohřívače peněz daňových poplatníků a nemají žádný smysl,“ řekl. V září se ale uskuteční ustavující celostátní sněm, kde se tyto věci podle Klause budou rozhodovat.

Komentáře