Premiér Babiš se chystá do USA, na Valném shromáždění OSN přednese projev

Premiér Babiš se chystá do USA, na Valném shromáždění OSN přednese projev

Premiér Andrej Babiš (ANO) spolu s ministrem zahraničních věcí Tomášem Petříčkem (ČSSD) budou zastupovat Českou republiku na zasedání Valného shromáždění Organizace spojených národů (OSN), které začne v New Yorku 17. září. Ve všeobecné rozpravě zahájené o týden později Babiš přednese projev, v programu má také řadu jednání včetně případné schůzky s generálním tajemníkem OSN Antóniem Guterresem.

Hlavní podzimní část 74. zasedání Valného shromáždění OSN bude trvat do konce prosince. Předpokládá se, že se zasedání zúčastní představitelé všech 193 členských států OSN. Vedoucí české delegace Andrej Babiš by měl podle materiálu vypracovaného ministerstvem zahraničí ve Spojených státech být od 22. do 28. září na vrcholné části programu.

Ministr zahraničí Tomáš Petříček zahájí návštěvu USA na konferenci Centra pro analýzu evropských politik ve Washingtonu (CEPA), na závěr cesty pak bude v Miami u zahájení Iniciativy pro demokratické a ekonomické alternativy pro Kubu. V New Yorku se Petříček zúčastní například tradičního jednání ministrů zahraničních věcí EU, politického fóra o udržitelném rozvoji či transatlantické večeře ministrů zahraničí členských států Severoatlantické aliance a Evropské unie.

Premiér Babiš kromě New Yorku navštíví i Massachusettský technologický institut (MIT) v Bostonu a setká se se zástupci Bostonské obchodní komory. V Schenectady ve státu New York pak zavítá do výzkumného a vývojového centra společnosti General Electric.

Komentáře