Premiér Babiš chce kvůli korupci zrušit brněnskou organizaci ANO v Brně

Premiér Babiš chce kvůli korupci zrušit brněnskou organizaci ANO v Brně

Premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš navrhne předsednictvu zrušení brněnské organizace hnutí a její nové vytvoření. Řekl to ve čtvrtek večer novinářům v Brně po jednání s brněnskými členy hnutí. Babiš nechce v hnutí lidi, kteří mohou být napojení na pochybné kauzy. Loni po razii policie na radnici v Brně-středu skončil kvůli podezření z korupce ve vazbě bývalý místostarosta Jiří Švachula (zvolen za ANO). 

Babiš oznámil, že se předsednictvo ANO sejde v úterý příští týden. Podle něj by měl proběhnout i mimořádný krajský sněm, který si zvolí nové krajské předsednictvo. Kdy se má sněm konat Babiš neřekl, chce ho však uspořádat co nejdříve. Krajskou organizaci nyní vede poslankyně a několikadenní bývalá ministryně spravedlnosti Taťána Malá.

„Jsem přesvědčen, že většina členů brněnské organizace jsou slušní lidé, kteří vstupovali do hnutí s ideály, které jsme propagovali. Ale bohužel kolegové z kraje to nepohlídali a přišli lidé, kteří zásadním způsobem pokazili naši pověst. A má to negativní vliv na naše hnutí jako celek,“ uvedl Babiš.

Brněnské ANO řešilo v posledních týdnech velké spory. V březnu navrhl tehdejší stranický místopředseda a bývalý primátor Brna Petr Vokřál zrušení tří brněnských místních organizací kvůli tomu, že někteří lidé podle něj mohli být napojení na kauzy spojené se Švachulou. Původně byly brněnské buňky zrušeny, následně ale předsednictvo rozhodnutí změnilo. Vokřál se minulý týden rozhodl, že členství v ANO úplně ukončí. Mluvil o možném napojení brněnské buňky na podsvětí.

Komentáře