Poslanec Milan Hnilička se po zakázané párty vzdává mandátu, šéfem NSA chce zůstat

Poslanec Milan Hnilička se po zakázané párty vzdává mandátu, šéfem NSA chce zůstat

Poslanec za hnutí ANO a někdejší hokejový brankář z Nagana Milan Hnilička se vzdává poslaneckého mandátu. Ze Sněmovny odchází poté, se v sobotu večer zúčastnil zakázané soukromé akce v teplickém hotelu a porušil tak hned několik vládních opatření proti šíření koronaviru.

Kromě předsedy Národní sportovní agentury Hniličky a expremiéra Jiřího Paroubka se na akci, kterou zachytili reportéři Blesku, objevil dále také samotný majitel teplického hotelu, politický podnikatel Petr Benda. Přítomen byl i místopředseda Rady ČT Jiří Šlégr.

V době, kdy běžní lidé nemohou navštívit restauraci, ubytovat se v hotelu, shlukovat se a po 21. hodině vycházet z domova, je tajný mejdan aktivních i vysloužilých politiků skutečným plivancem do tváře všech občanů, kteří se snaží opatření proti koronaviru zodpovědně dodržovat.

Hnilička původně považoval za dostatečnou omluvu veřejnosti zaslání 50 tisíc korun na charitu. Premiér Babiš jej ale vyvedl z omylu a požadoval politickou zodpovědnost.

„Je to nepřijatelné papalášství a hlavně porušení vládních nařízení. Pánové si z nich udělali trhací kalendář. Všichni zúčastnění, včetně hotelu, ve kterém se ta akce konala, za to musí nést následky. Na fotce jsem poznal i Milana Hniličku. Nevím, co tam dělal, nechápu, proč tam byl, ale očekávám, že z toho pro sebe vyvodí důsledky. Měříme všem stejným metrem,“ prohlásil Hniličkův stranický šéf Andrej Babiš.

Ačkoli se Hnilička vzdal poslaneckého mandátu, příjemné místo šéfa Národní sportovní agentury opustit nechce. „Plně si uvědomuji zodpovědnost, kterou jako poslanec vládní koalice mám, a proto jsem se po té zbytečné chybě, kterou jsem udělal, rozhodl rezignovat na svůj poslanecký mandát. Co se týče funkce šéfa sportovní agentury, počkám, jak se k celé věci postaví sportovní prostředí. Zatím ale cítím velkou podporu,“ uvedl Hnilička.

Komentáře