Poslanci se poprali ve Sněmovně u předsednického pultíku, řeší nouzový stav

Poslanci se poprali ve Sněmovně u předsednického pultíku, řeší nouzový stav

Dnešní jednání Poslanecké sněmovny o prodloužení nouzového stavu přerušil incident nezařazeného poslance Lubomíra Volného (zvolený za SPD). Mluvil bez roušky a urážel kolegy, po výtkách atakoval předsedajícího schůze, místopředsedu Sněmovny Tomáše Hanzela z ČSSD, který mu vypnul mikrofon.

Rozruch byl ve Sněmovně byl již kolem jeho předchozího vystoupení, kdy Volný rovněž mluvil bez roušky a před řečnický pult opřel ceduli s nápisem Konec plošného nouzového stavu!!! Podporujeme cílená opatření. „Jste sobecký idiot, protože tady mluvíte bez roušky, bez roušky na mikrofon,“ vyčetl mu Dominik Feri z TOP 09.

Poslanec Volný vystoupil na půdě Sněmovny proti omezujícím opatřením již několikrát. Dnes Volný navrhl vytvořit systém dobrovolné izolace lidí, kteří se cítí ohroženi a jimž by stát přispíval na to, aby je motivoval zůstat doma a aby měli na to krýt své zvýšené náklady.

Na závěr svého vystoupení se vyjádřil i k probíhajícímu očkování. Mám tady pro vás nabídku, mám tady dvě stě bonbonů. Vzhledem k tomu, že je nás tady dnes poloviční počet, každý si můžete vzít dva a tři z nich obsahují něco, co se vám nebude líbit. Ale já vám neřeknu, co to je, protože ani když se jdete vakcinovat, tak se úplně nedozvíte, co do vás jde,“ řekl Volný.

Premiér Andrej Babiš (ANO) a ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) nyní ve Sněmovně hájí prodloužení nouzového stavu o 30 dní, tedy do 21. února tak, jak dříve navrhla vláda. Kabinet se bude muset zřejmě spolehnout na hlasy komunistů. Ti ale prodloužení podmiňují návratem žáků prvního stupně základních škol, posledních ročníků a maturantů do škol.

Komentáře