Piráti schválili koaliční smlouvu se STAN, do voleb půjdou společně a myslí na vítězství

Piráti schválili koaliční smlouvu se STAN, do voleb půjdou společně a myslí na vítězství

Piráti pod vedením předsedy Ivana Bartoše schválili koaliční smlouvu s hnutím Starostové a nezávislí (STAN) předsedy Víta Rakušana. Do podzimních sněmovních voleb tak půjdou společně jako koalice a pomýšlejí na volební vítězství. Společným kandidátem na příštího premiéra této země je Ivan Bartoš (Piráti).

„Je to odvážný politický projekt, který dává dohromady dva subjekty, které jsou v mnoha věcech odlišné. Je to ale odvážný politický projekt v tom, že dává Česku naději, že tahle země může vypadat jinak,“ uvedl předseda STAN Vít Rakušan. „Jedná se o pevné spojení, stojící na solidních základech. Spojení, které se nerozpadne ani po volbách,“ dodal pirátský předseda Ivan Bartoš.

Koalice Starostů a Pirátů si pak podle Rakušana věří v letošních sněmovních volbách na zisk více než 25 procent hlasů. Ve volbách chce zvítězit. „Spodní je meta kolem 25 procent,“ odpověděl Bartoš na dotaz novinářů, co by považoval za neúspěch v říjnových sněmovních volbách.

Koalice má za cíl vybudovat z Česka moderní a bezpečný stát pro 21. století, který nebude montovnou, ale spíš mozkovnou. Oba předsedové přitom nevyloučili povolební spojení s koalicí tradičních stran ODS, TOP 09 a lidovců po případném podrobném vyjednávání podmínek spolupráce. „Jsme připraveni se ujmout vedení země v jejích nejtěžších časech,“ prohlásil Bartoš.

Komentáře