Piráti budou hlasovat o odvolání šéfa poslaneckého klubu, údajně šikanoval kolegy

Piráti budou hlasovat o odvolání šéfa poslaneckého klubu, údajně šikanoval kolegy

Členové pirátské strany chtějí vyvolat hlasování o odvolání předsedy jejich poslaneckého klubu Jakuba Michálka. Debatu otevřela členka strany Jana Koláříková, podle které se Michálek ke svým kolegům a spolustraníkům chová arogantně a psychicky je šikanuje. Michálek nařčení odmítl. Řekl, že je na lidi tvrdý, ale ne bezohledný.

„Podávám tento členský podnět na odvolání Jakuba Michálka z funkce místopředsedy strany. Nečiní mi to velkou radost, na druhou stranu musím říct, že člověk, který se chová k lidem jako on, už tam dávno neměl být,“ napsala na pirátském fóru Koláříková, která je zároveň manželkou Michálkova kolegy z poslaneckého klubu Lukáše Koláříka.

Šéf pirátských poslanců chybu odmítá. „Nikoho jsem nešikanoval. Je ale pravda, že jsem tvrdý, protože mám vysoké nároky na výkony lidí,“ hájí se Michálek, který sám rezignovat nehodlá. Dodal, že na lednovém celostátním fóru Pirátů v Ostravě už o znovuzvolení tak jako tak usilovat nebude, protože se chce soustředit na řízení poslaneckého klubu.

Svého místopředsedy se zastal předseda strany Ivan Bartoš, který připustil, že Michálkovou slabostí je komunikace s lidmi, ale jinak dělá pro piráty mnoho dobrého. „Jeho silné stránky jsou pracovitost, tvrdost ve vyjednávání, píle. Na druhou stranu sociální vazby nebo empatie nejsou silnou stránkou Jakuba Michálka. Ale předsednictvo je kolektivní orgán a ten mix zvolených lidí se navzájem doplňuje,“ uvedl Bartoš. Vysvětlil také, že jde členský podnět, který může navrhnout každý Pirát. Pokud podnět získá dostatečný počet hlasů, bude o věci jednat celostátní fórum strany.

Komentáře