ODS vyloučila Václava Klause mladšího. Není loajální ke straně, řekl předseda Fiala

ODS vyloučila Václava Klause mladšího. Není loajální ke straně, řekl předseda Fiala

Vedení ODS vyloučilo ze strany poslance Václava Klause mladšího. Novinářům to po sobotním zasedání výkonné rady oznámil předseda strany Petr Fiala. V odůvodnění vyloučení publikovaném na webu strany mimo jiné stojí, že Václav Klaus ml. otevřeně podporuje vystoupení ČR z EU, zpochybňuje účast vojáků AČR ve vojenských misích nebo se účastní akcí pořádaných problematickými organizacemi.

„Václav Klaus mladší svým jednáním a vystupováním dlouhodobě poškozuje dobré jméno ODS. Důvodem zrušení jeho členství je dlouhodobé nerespektování hodnot, principů a programu ODS, jeho veřejné útoky na členy poslaneckého klubu ODS a další kolegy ze strany, podpora protikandidáta nominanta ODS v senátních volbách, či jeho kontroverzní výroky, které jsou v rozporu s programem ODS,“ uvedl předseda občanských demokratů Petr Fiala.

„ODS ukázala nejen sílu, ale také to, že je jako jediná strana schopna sebereflexe, stojí pevně za programem, který schválila a slíbila svým voličům a jako jediná u nás je zárukou konzervativně liberální demokratické politiky. A i proto budeme vyhrávat a proto změníme situaci v této zemi,“ je o bezvadném fungování strany přesvědčen Fiala.

Václav Klaus ml. uvedl, že jej zvolili občané, aby hájil jejich zájmy a zájmy České republiky a ve své práci bude pokračovat. Rozhodnutí vedení strany jej proto netrápí. „Toto je zároveň moje poslední poznámka k ODS. Politiku vnímám jako hájení názorů, zastupování občanů. Někdy i odvahu být sám. Budu se snažit nabízet vize, pozitivní program a slibuji „neměnit své názory“ – například budu vždy hájit suverenitu republiky, i kdybych byl z 10 milionů lidí poslední,“ napsal na svém facebooku.

Poslanci Klausovi vadí především mechanické přejímání všech předpisů, které nám diktuje Evropská unie.  „U zákonů, které český parlament přijímá – zhruba tři pětiny pochází z EU. Jsou to nařízení a směrnice EU. Za vlády premiéra Sobotky 53 % přijatých zákonů bylo evropskou implementací, v prvním roce Babišovy vlády číslo stouplo na 57 %. Lidi to takřka vůbec nevědí. Nevědí to, že ztrácíme kontrolu nad touto zemí. Že tu ze tří pětin nevládne Babiš a spol., ale Merkelová s Junckerem a Bruselem,“ shrnul ve svém pondělním komentáři.

„Když je volební kampaň, kandidáti se předhánějí v srdečných úsměvech a slibech, co vše občanům zajistí. Ale žádný z nich neřekne „já budu z 60% hlasovací automat, co jen implementuje EU zákony a z menší části tedy budu nějak konat, jak vám slibuji (možná)“. Česká republika ztrácí den za dnem svou svrchovanost, český parlament z více než poloviny odmávává cizí zákony, které nejsou ve prospěch našich občanů. Je vám to jedno? Mně to vadí strašně,“ uzavřel Klaus.

Komentáře