Ministryně zdravotnictví Hubáčková ze zdravotních důvodů rezignuje, nahradí ji Petr Hladík

Ministryně zdravotnictví Hubáčková ze zdravotních důvodů rezignuje, nahradí ji Petr Hladík

Ministryně životního prostředí Anna Hubáčková (KDU-ČSL) se rozhodla rezignovat na svoji funkci. O změně ve vedení resortu informoval po jednání KDU-ČSL předseda strany Marian Jurečka. Jako nástupce Hubáčkové nominovalo širší vedení lidovců svého místopředsedu Petra Hladíka, o němž se jako o kandidátovi hovořilo již minulý rok. Premiér Petr Fiala uvedl, že jeho nominaci respektuje.

Skončit ve vládě se Hubáčková rozhodla ze zdravotních důvodů. „Čeká mě operační zákrok, jehož léčení potrvá čtyři až šest měsíců. A to v situaci, kdy pracujete na takové pozici a s takovým zatížením, není možné. Velmi pečlivě jsem zvažovala a snažila se některé věci ustát a zvládnout, není to jednoduché, omezuje to člověka v rozhodování a aktivitě, a tak jsem ráda, že předsednictvo přijalo moje rozhodnutí,“ vysvětlila Hubáčková.

Celostátní výbor KDU-ČSL rozhodl, že nominantem na ministra životního prostředí se stane místopředseda strany Petr Hladík. Toho o vedení resortu požádal nejen Jurečka, ale i sama Hubáčková.

„Uvědomuji si naléhavost celé situace. Teď, když celá Evropa prochází transformací energetiky a navíc když Česká republika předsedá Radě Evropské unie, je důležité, aby odchod paní ministryně neohrozil fungování ministerstva. S velkou pokorou a respektem proto tuto žádost přijímám,“ uvedl Hladík. S jeho jmenováním nejspíš nebude mít problém ani prezident Zeman, neb Hubáčková patřila mezi šest ministrů, které premiéru Fialovi navrhoval ve vládě vyměnit.

Komentáře