Ministr dopravy Kremlík bezostyšně předběhl frontu na rozloučení s Gottem

Ministr dopravy Kremlík bezostyšně předběhl frontu na rozloučení s Gottem

Ministr dopravy Vladimír Kremlík (ANO) si dnes uřízl pořádnou ostudu, když předběhl frontu na Gottově pohřbu. Na Žofín dorazil služebním vozem až před vchod, obyčejní lidé přitom na rozloučení se zpěvákem čekají dlouhé hodiny, někteří dokonce už od včerejška. Premiér Andrej Babiš označil chování svého podřízeného za nepřijatelné.

Na tom, že předběhl celou frontu, není podle ministra nic špatného. „Je to o tom, že chci vyjádřit úctu. Jak říkám, já chci být i tady dneska. A zítra přijdu taky,“ vysvětlil ministr přítomným novinářům. Jako všichni ministři je totiž Kremlík pozvaný i na sobotní zádušní mši v katedrále svatého Víta.

Premiér Andrej Babiš označil chování ministra Kremlíka za nepřijatelné. „Pan ministr má být v práci a rozloučit se mohl večer do 22 hodin. Navíc pokud vím, má pozvání na sobotu. Takže pokud je to, jak píšete, tak je to nepřijatelné a ministrovi to vysvětlím, že takhle se chovat nemůže,“ reagoval premiér.

Kremlíkovi se zřejmě jeho přebíhání rozleželo v hlavě a po vyjádření premiéra začal zpytovat svědomí. „Moc jsem si přál vyjádřit panu Karlu Gottovi úctu. Jeho písničky jsem poslouchal od dětství a mám je hrozně rád. Uznávám ale, že předběhnout čekající lidi kvůli nabitému programu bylo nevhodné a omlouvám se za to,“ napsal později na twitteru.

Komentáře