Ministerstvo financí prověří Babišovu výzvu k sázkám. Mohl porušit regulaci reklamy

Ministerstvo financí prověří Babišovu výzvu k sázkám. Mohl porušit regulaci reklamy

Ministerstvo financí informovalo, že twitterová výzva Andreje Babiše, kde lidi vyzýval, aby využili během voleb příznivého kurzu a vsadili na jeho vítězství, mohla porušit zákon o regulaci reklamy. Ministerstvo uvedlo, že případ prověří. Policie k příspěvku na sociální síti obdržela řadu podnětů k prošetření.

Babiš den před zahájením druhého kola voleb vyzval lidi, aby na něj sázeli. „Byl jsem ve Fortuně, kurz je 12. Vsaďte si 1 000 Kč a přijďte všichni volit, vyhrajete 12 000 Kč. Babiš vždycky pomáhá, za Babiše bude líp,“ napsal pouhý den před otevřením volebních místností na Twitteru.

Babiš sice později po své prohře v prezidentských volbách výzvu označil za nadsázku, ale jak po volbách potvrdila sázková kancelář Fortuna, „Babišův tweet byl rozhodujícím signálem pro spoustu sázejících“.

„Ten jeho tweet znamenal rozkaz pro jeho voliče ‚pojďte si na mě vsadit, registrujte se u Fortuny‘, on nás konkrétně jmenoval. V historii Fortuny skoro nepamatujeme takové množství registrací nových klientů během několika málo dní,“ uvedl hlavní bookmaker Fortuny Michal Hanák.

Předsedkyně poslaneckého klubu hnutí ANO Alena Schillerová k tomu uvedla, že „každá sázka s sebou nese určité riziko prohry. Je tedy na zodpovědnosti každého, aby zvážil, zda může, či nemůže vyhrát. Sázka přece není o garanci výhry. On v tom tweetu, jestli si dobře vzpomínám, měl i takové emotikony, které ukazovaly, že se jedná o nadsázku“. Schillerová zároveň věří, že její šéf některé sociálně slabší sázející odškodní. „Pokud skutečně existuje člověk, který vsadil poslední peníze, doloží, že je v nějaké podobné obtíži, nevěřím tomu, že Andrej Babiš vůči tomu zůstane imunní,“ uvedla bývalá ministryně financí.

Komentáře