Mikuláš Minář představil nové politické hnutí Lidé PRO, sbírá půl milionu podpisů

Mikuláš Minář představil nové politické hnutí Lidé PRO, sbírá půl milionu podpisů

Zakladatel a někdejší předseda spolku Milion chvilek pro demokracii Mikuláš Minář, kterému se podařilo dostat na Letnou desítky tisíc lidí, oznámil „vznik“ nového politického hnutí. Hnutí nese název Lidé PRO a jeho existence je podmíněna získáním 100 000 podpisů na Minářově webu.

Vznik hnutí podmiňuje Minář ziskem alespoň 100.000 podpisů, aby podle něj mělo smysl do politiky vstupovat. Dvě stě tisíc podpisů znamená „ustavující sjezd“ a tři sta tisíc „přípravu přímé volby“ kandidátek do voleb. Půl milionu, tedy deset procent voličů, znamená, že hnutí Lidé PRO půjde do parlamentních voleb.

„Naše země je v krizi. Zasekla se, přešlapuje na místě. Příčinou je stav naší politiky. I ta je v krizi. Musí přijít něco nového, svěží vítr, noví lidé do politiky, poctiví a schopní, kteří umí naslouchat,“ uvádí Minář ve videu na svém webu. Hnutí chce nabídnout lidem, aby přímou volbou ovlivnili složení kandidátních listin pro volby do Poslanecké sněmovny.

„Zašel jsem příliš daleko a obětoval jsem příliš mnoho na to, abych teď dokázal sedět s rukama v klíně, vyčkával, jak to dopadne, a neudělal pro změnu všechno, co bude v mých silách. Došlo mi, že už mi nestačí být proti. Došlo mi, že chci být především PRO,“ dodává Minář.

Minářovu hnutí Lidé PRO už vyjádřila podporu například bývalá ústavní soudkyně a pak senátorka Eliška Wagnerová či bývalý premiér a později předseda Senát Petr Pithart. Spolupracovat s ním bude také předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová, bývalý ředitel Transparency International David Ondráčka či podnikatel Martin Hausenblas.

Komentáře