Mikuláš Minář a Milion chvilek pro demokracii spouští novou vlnu akcí proti Babišovi

Mikuláš Minář a Milion chvilek pro demokracii spouští novou vlnu akcí proti Babišovi

Spolek Milion chvilek pro demokracii plánuje koncem února zahájit další sérii demonstrací proti vládě Andreje Babiše. Pod názvem Štafeta pro demokracii se ve 13 krajských městech postupně každý týden uskuteční protestně-diskusní akce, poslední bude v Praze. Vzhledem k tomu, že se podle spolku střet zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO) prohlubuje, bude nadále požadovat jeho demisi. Na včerejší tiskové konferenci to řekl předseda Milionu chvilek Mikuláš Minář.

„Vzhledem k tomu, že nás na podzim čekají krajské volby, uskuteční se celkem 13 protestně-diskuzních akcí ve všech krajských městech České republiky. Každý týden jedno krajské město a pak Praha. Akce budou mít část protestní a část diskuzní, jejímž účelem bude vytáhnout na světlo problémy a nejrůznější témata. Vzhledem k tomu, že Babišův střet zájmů se nadále prohlubuje, budeme nadále požadovat jeho demisi. Krajská města však budou teprve začátek,“ uvedl Minář.

Do června 2021 chce spolek projet celé Česko a dosáhnout toho, aby v parlamentních volbách zvítězily demokratické strany. „Naším hlavním cílem pro další dva roky je docílit toho, že demokratické strany zvítězí ve volbách. Každý z nás se stane médiem. Díky společnému úsilí se o Babišových problémech dozví každý. Budeme i nadále pokračovat v aktivizaci občanské společnosti. Je to velký cíl. Ale pokud se ve svém úsilí spojí všichni, kterým na demokracii záleží, zvládneme to,“ dodal předseda spolku.

Minářovi se v čele spolku podařilo loni uspořádat dvě největší veřejná shromáždění po listopadu 1989 na pražské Letné. V červnu dorazilo podle organizátorů na 250.000 lidí, podle údajů mobilních operátorů to bylo až 283.000 demonstrantů. Podobný počet lidí přišel na Letenskou pláň také 16. listopadu. Letos chce uspořádat po celé ČR více než 200 besed, diskusí či jiných událostí, na které chce zvát i odborníky a známé osobnosti.

Komentáře