Maláčová: Rotační výuka skončí před prázdninami minimálně na prvním stupni

Maláčová: Rotační výuka skončí před prázdninami minimálně na prvním stupni

Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Maláčová (ČSSD) v nedělním pořadu Otázky Václava Moravce uvedla, že rotační výuka minimálně na prvním stupni základních škol by měla být zrušena ještě v tomto školním roce. Vláda ve čtvrtek rozhodla, že od začátku příštího týdne se do rotační výuky zapojí všichni žáci v Česku, tedy i ve Zlínském a Jihočeském kraji a na Vysočině.

Maláčová uvedla, že celkové zrušení rotační výuky by „bylo také záhodno“, datum ale říci nechtěla. „Máme shodu na tom, že by v podstatě rotační výuka měla být ukončena kompletně, jakmile to bude možné,“ řekla. Záležet bude podle ní i na tom, kdy se vyřeší skupinové testování žáků přesnějšími PCR testy. Nyní se ve školách testuje antigenními testy.

Začátkem minulého týdne vláda rozhodla, že od 10. května se do škol a mateřinek vrátí děti v Ústeckém, Olomouckém, Jihomoravském a Moravskoslezském kraji. Premiér Andrej Babiš ve čtvrtek uvedl, že odpovědným ministrům a úředníkům jasně řekl, aby udělali maximum pro to, aby „17. května všichni studenti a školáci šli do školy bezrotačně“. „Takže základka, středoškoláci,“ řekl.

Školy se v Česku kvůli pandemii koronaviru zavřely 1. března, výuku na dálku měla většina žáků už řadu týdnů předtím. Žáci prvního stupně ZŠ se do škol vrátili 12. dubna v systému rotační výuky, kdy jsou jeden týden ve škole a druhý se učí distančně. Ve stejný den se otevřely školky pro předškoláky a děti zdravotníků a dalších profesí.

Komentáře