Loď ANO se potápí? Babišův tým opustil marketingový guru Prchal i šéfka kampaně Bartha

Loď ANO se potápí? Babišův tým opustil marketingový guru Prchal i šéfka kampaně Bartha

Hnutí ANO po nevydařené prezidentské volbě opouští klíčoví lidé. Po Marku Prchalovi, který spravoval pro hnutí ANO sociální sítě, opouští Andreje Babiše i jeho zamýšlená kancléřka Tünde Bartha a mluvčí Vladimír Vořechovský. Jedná se o dlouholeté spolupracovníky, kteří svou rezignaci oznámili jen pár dnů po neúspěšných prezidentských volbách. Podle špiček ANO šlo o vzájemnou dohodu, chyby v kampani se podle nich zatím nehodnotily.

„Ano, je pravda, že jsme se s hnutím ANO dohodli na ukončení spolupráce ke konci února. Pro nás oba to bylo několik velmi náročných a zajímavých let spojených i s prací na Úřadu vlády,“ uvedl Vořechovský. Ten patřil k nejbližším spolupracovníkům předsedy hnutí Andreje Babiše. Věnoval se komunikaci s médii a podle Babišova vyjádření by se pravděpodobně stal i jeho mluvčím na Pražském hradě.

Babišova pravá ruka Tünde Bartha jej doprovází už od jeho působení v čele Ministerstva financí. Do Strakovy akademie přišla s šéfem hnutí ANO už v roce 2017, do jejích kompetencí nespadala ale jen premiérova agenda, řídila celý Úřad vlády. Babiš s ní počítal jako s kancléřkou i na Pražském hradě.

Marka Prchala, odborníka na marketing a sociální sítě asi není třeba představovat. Prchal byl součástí marketingového týmu ANO od roku 2013, kdy se hnutí poprvé dostalo do Sněmovny. Jako odborník na on-line komunikaci a sociální sítě byl od té doby u všech kampaní. Babiš ho po sněmovních volbách v roce 2017 označil za „génia sociálních sítí“, chválil ho i za knihu O čem sním, když náhodou spím. „Bylo to deset let, které jsou jednou za život. S Andrejem Babišem jsme se rozloučili a popřáli si hodně štěstí,“ uvedl Prchal.

Komentáře