Kvůli protekci rodinných příslušníků při očkování skončil šéf Státního zdravotního ústavu

Kvůli protekci rodinných příslušníků při očkování skončil šéf Státního zdravotního ústavu

Krátce před spuštěním centrálního registru pro očkování proti koronaviru skončil kvůli předbíhání státních úředníků a jejich rodinných příslušníků při očkování šéf Státního zdravotního ústavu (SZÚ) Pavel Březovský. Ministr zdravotnictví Jan Blatný uvedl, že Březovský sám rezignoval.

Oficiální registrace pro lidi nad 80 let se spouští 15. ledna, pro zdravotníky od 18. ledna a pro ostatní od počátku února.

Na konci minulého týdne SZÚ dostal tisíc dávek vakcíny firem Pfizer a BioNTech a poslal svým pracovníkům excelovou tabulku, do které se mohli zapsat na termín očkování. Tento záznam byl následně zveřejněn v médiích, což vzápětí vyvolalo ráznou reakci ministra zdravotnictví Jana Blatného, který prohlásil, že požaduje po ředitelovi SZÚ Březovském vysvětlení zveřejněné informace a možného porušení principu prioritizace při očkování.

Na dnešní tiskové konferenci Jan Blatný sdělil, že šéf Státního zdravotního ústavu Pavel Březovský v důsledku této kauzy rezignoval. „Je pro mě naprostou prioritou, aby byl v současné době zachován bezproblémový chod Státního zdravotního ústavu. Jako ředitel za vzniklou situaci přijímám veškerou odpovědnost. Z tohoto důvodu jsem se dnes rozhodl na svoji funkci rezignovat,“ uvedl v prohlášení Březovský.

Komentáře