Klaus mladší ve Sněmovně přirovnal schvalování předpisů EU k židovským transportům

Klaus mladší ve Sněmovně přirovnal schvalování předpisů EU k židovským transportům

Pobouření koaličních i opozičních poslanců ve Sněmovně vyvolal poslanec Václav Klaus mladší (ODS), když přirovnal schvalování zákonů kvůli předpisům EU k rozhodování o složení židovských transportů do nacistických koncentračních táborů. Předseda ODS Petr Fiala se za to jménem své strany omluvil. Sám Klaus připustil, že jeho příměr byl možná drsný, označil ho ale za platný.

„Mně to připomíná něco jako židovský výbor, jo, když nám řekli, že máme vypravit transport, a my jenom tak jako rozhodujeme, že ty nemocné ženy ještě nepošleme, ty půjdou až příštím vlakem, ale jinak prostě děláme to, co nám řeknou,“ řekl Klaus. Uvedl to při projednávání nových pravidel ochrany soukromí, která navazují na unijní nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR).

Václav Klaus ml. ve svém vystoupení na plénu Sněmovny také uvedl, že 57 procent návrhů zákonů jsou nařízení Evropské unie, „kde my jako ovce pro to zdviháme ruku a v nějaké podobě to posíláme dál“. Nařízení GDPR označil za „kravinu“.

„Ztráta suverenity českého parlamentu je děsivá. Možná byl můj příměr k suverenitě „židovského výboru“ příliš drakonický, ale u 60 % zákonů, co doručujeme českým občanům – je míra naší suverenity NULA. Jen implementujeme evropské směrnice a nařízení. Povinně, a ještě si to musíme potupně sami sepsat a dělat, že to projednáváme a hlasujeme o tom,“ upozornil Klaus na to, že většina schvalovaných zákonů jen přejímá předpisy Evropské unie.

„Ztrácíme tuto zemi a já (jak řekl správně Dolínek – „v menšině“) křičím a snažím se na to lidi upozornit. Už nevím jak. Teď se nikdo z mediálních a politických nepřátel nebude bavit o meritu věci – ale snažit se mě umlčet, že jsem použil nevhodný příměr. A dávat mi do pusy něco, co jsem neřekl. Ti největší lumpové se ze mě pokusí dělat antisemitu,“ varoval dnes před dezinterpretací svého příměru Klaus.

Komentáře