Kandidátku ČSSD povede ve středních Čechách Hamáček, dvojkou bude Milan Urban

Kandidátku ČSSD povede ve středních Čechách Hamáček, dvojkou bude Milan Urban

V podzimních volbách do Poslanecké sněmovny bude lídrem ČSSD ve Středočeském kraji předseda sociální demokracie Jan Hamáček. Dvojkou na kandidátce se má stát někdejší ministr průmyslu a obchodu Milan Urban, který byl zároveň zvolen novým předsedou středočeské ČSSD. Pokud se Andrej Babiš (ANO) rozhodne kandidovat také ve Středočeském kraji, čeká nás zajímavý souboj premiéra a vicepremiéra současné vlády.

„Někdo to řídit musí a je před volbami. Sociální demokracie se točí kolem pěti procent, tak se kolegové rozhodli a požádali mě, abych šel sociální demokracii na pomoc, což je závazek,” uvedl Urban. Za svůj jediný úkol označil převést stranu do klidnějších vod a dosáhnout volebního výsledku, který ČSSD zajistí pokračování ve Sněmovně.

Urban byl ministrem průmyslu v letech 2003 až 2006 ve vládách Vladimíra Špidly, Stanislava Grosse i Jiřího Paroubka. Byl také několik let místopředsedou ČSSD a šéfem jejího poslaneckého klubu. Ve středočeské ČSSD dosud zastával funkci místopředsedy. Je tak zkušeným matadorem sociální demokracie a podle straníků patří mezi respektované a uznávané osobnosti nejen v ČSSD.

Hamáčkovými volebními soupeři ve středních Čechách budou za koalici Pirátů a STAN předseda hnutí STAN Vít Rakušan a za koalici Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) poslanec občanských demokratů Jan Skopeček. Byť hnutí ANO zatím nepotvrdilo, kde bude jeho předseda kandidovat, Středočeský kraj je více než pravděpodobný. „Předpokládám, že ve středních Čechách, rozhodne se koncem června,“ uvedl Babiš.

Komentáře