Hnutí ANO vyhradí na radu policejního prezidenta na svých mítincích místa pro odpůrce

Hnutí ANO vyhradí na radu policejního prezidenta na svých mítincích místa pro odpůrce

Hnutí ANO na základě doporučení policejního prezidenta Martina Vondráška nově na politických mítincích pokaždé vyhradí místo pro odpůrce. V aktuálním videu na sociálních sítích to uvedl předseda strany a bývalý premiér Andrej Babiš (ANO), který minulý týden čelil podle médií na mítincích hlasitým protestům svých odpůrců.

„Od začátku chodili na mítinky i odpůrci, pískali, pokřikovali. I když vykřikovali lži a nesmysly, bral jsem to jako součást výjezdu politika mezi lidi. Občas jsem se s nimi bavil, nebyla šance je přesvědčit, ale mnohé ta otevřenost zaskočila, mělo to smysl. Poslední dobou se ovšem situace vyhrocuje,“ řekl ve svém videu Babiš.

„Odpůrci začali být vulgárnější a agresivnější. Přibližují se stále blíž k obytňáku, k lidem, kteří za náma pokojně přišli, aby se dozvěděli naše názory. Začali napadat lidi, kteří si v rámci demokratického procesu přišli poslechnout ostatní a diskutovat,“ popsal atmosféru na svých mítincích bývalý předseda vlády.

Babiš také uvedl, že demonstranty často svolávají místní zastupitelé či radní z řad stran vládní koalice. Vyzval předsedy koaličních stran, aby svým voličům poslali vzkaz, aby se na mítincích chovali slušně, nebyli agresivní a nenapadali ostatní účastníky. Proti neukázněným odpůrcům už musela několikrát zasahovat policie.

Na radu policejního prezidenta Martina Vondráška proto hnutí ANO na svých politických mítincích pokaždé vyhradí místo pro odpůrce. Zároveň bývalý premiér poznamenal, že on a jeho tým udělají všechno pro to, aby policistům práci co nejvíce usnadnili. „Nově podle doporučení pana policejního prezidenta pokaždé vyhradíme místo pro odpůrce,“ oznámil Babiš.

Komentáře