Hamáček chce vysoudit 10 milionů za zprávu o cestě do Moskvy, ČSSD se předsedy zastala

Hamáček chce vysoudit 10 milionů za zprávu o cestě do Moskvy, ČSSD se předsedy zastala

Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) dnes uspořádal tiskovou konferenci k vysvětlení svého mlžení okolo cesty – necesty do Moskvy. Hamáček nevysvětlil vůbec nic. Vyhrožoval pouze, že podá trestní oznámení na autory článku serveru Seznam Zprávy a bude žalovat vydavatele o odškodnění ve výši deset milionů korun.

Server Seznam Zprávy včera napsal, že Hamáček měl navrhovat utajení kauzy Vrbětice za milion dávek Sputniku V a schůzku Vladimira Putina a Joea Bidena v Praze. Říct to měl 15. dubna účastníkům schůzky na ministerstvu. Těmi byli velvyslanec v Rusku Vítězslav Pivoňka, ředitel Úřadu pro zahraniční styky a informace Marek Šimandl, ředitel Vojenského zpravodajství Jan Beroun, policejní ředitel Jan Švejdar i nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman.

„V článku není žádná citace. Neobjevil se ani přímý svědek, který by potvrdil můj ďábelský plán. Nikdo z účastníků to nepotvrdil. Ti, co mohli, jasně popřeli spekulaci, že bychom něco takového plánovali,“ brání se předseda vládní ČSSD. „Jsem vláčen bahnem za vlastizrádce, a udělám vše, abych svou čest očistil,“ řekl s tím, že podá trestní oznámení na autory reportáže Janka Kroupu a Kristinu Cirokovou.

„Budu žádat o prověření, zda došlo ke spáchání trestných činů pomluvy, šíření poplašné zprávy a poškození cizích práv. Budu považovat 10 milionů za odškodné. Peníze případně dám nadaci policistů a hasičů,“ dodal Hamáček.

Premiér Andrej Babiš (ANO) i vedení ČSSD se za svého předsedu Hamáčka postavili. „Poslanecký klub ČSSD je přesvědčen, že Hamáček konal veškeré kroky v kauze ve prospěch republiky i našich občanů,“ řekl na tiskové konferenci statutární místopředseda ČSSD Roman Onderka.

Komentáře