Expert v ekonomii začne s politikou!

Expert v ekonomii začne s politikou!

Ekonomický program koalice se může těšit na obrovskou posilu do jejich týmu v podobě ekonomického experta, Pavla Kysilky. Ten bude spolupracovat s Petrem Zahradníkem nebo lidoveckým poslancem Jaroslavem Kaškou. Je zjevné, že nestačí mít dobrý program, ale reprezentace strany s výraznou image je nezbytná. Proto se o program KDU-ČSL bude starat bývalý šéf ČNB.

Pavel Kysilka se vyjádřil, že je připravený sdílet své zkušenosti z pozice vynikajícího odborníka. V minulosti se nechal sám Andrej Babiš slyšet, že by stál o jeho služby, Kysilka se tak stal členem dozorčí rady České exportní banky a Českomoravské záruční a rozvojové banky, avšak rezignoval loni v listopadu. Babiš ovšem vyjádřil nadšení nad účastí Kysilky v programu lidovců, podle kterého je to skvělý expert.

Hlavní tématem je úloha Kysilky v ekonomickém týmu volební koalice. Ta přemýšlí o větším poli působnosti pro Pavla Kysilku, a to o příležitosti stát se kandidátem na ministra financí. Rovněž předseda STAN, Petr Gazdík, tuto možnost nevyloučil.

Kupříkladu Pavel Bělobrádek, předseda lidovců, usiluje o tzv. ministerstvo budoucnosti. Vzhledem k tomu, že se technika vyvíjí dopředu, chce se zaměřit na oblast vědy, výzkumu nebo informatiky. Zároveň reagoval na téma dění ve světě již na konferenci v červnu, kde řekl, že nemůžeme reagovat pouze na to, co se odehrává ve světě, pokud se chceme posunout dopředu. Načež Kysilka dodal, že výhodou naší země je poměrně kvalifikovaná pracovní síla a hranice s Německem.

Odborníci se vyjádřili k faktu, že v politice je obecně velký nedostatek ekonomů hned z několika důvodů. Ekonomičtí experti jsou finančně ohodnocení velmi dobře, jak řekl Pavel Šaradín, tím, že se budou aktivně účastnit v politice, bude to mít pro ně spíš smysl charitativní, než-li činnost na uživení. Ekonom František Bostl zase klade důraz na fakt, že v ekonomice se pracuje s exaktními čísly, v politice se s čísly hrají spíše ´´taktické hry´´.

Komentáře