Bývalý šéf protimafiánského útvaru Robert Šlachta jde do politiky, založil vlastní hnutí

Bývalý šéf protimafiánského útvaru Robert Šlachta jde do politiky, založil vlastní hnutí

Někdejší traktorista a později ředitel policejního Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Robert Šlachta se rozhodl vstoupit do politiky. Založil nové politické hnutí, které má ambice oslovit voliče po celé republice, a míní jako jeho lídr kandidovat už do říjnových sněmovních voleb.

Šlachta buduje politické hnutí spolu s bývalými policisty Tomášem Sochrem a spolupracovníkem z protimafiánského útvaru Jiřím Komárkem. Hnutí by mělo klást důraz na protikorupční rétoriku, která bude odkazovat na Šlachtovu dosavadní práci – tedy detektiva, který rozkryl několik velkých korupčních případů. Tím nejznámějším je případ Nagygate za vlády Petra Nečase.

Tisková konference, na které bude oficiálně oznámeno založení nového politického hnutí, je naplánovaná na 27. ledna. „Nebudu to teď komentovat, bližší podrobnosti k tomu sdělím příští středu. V mediálním prostoru se samozřejmě těchto informací objevuje hodně, proto to oznámím vše najednou,“ řekl Šlachta pro Právo a zatím odmítl sdělit, na jaké voličské skupiny chce hnutí cílit.

Dodejme, že před dvěma týdny detektiv Šlachta založil protikorupční spolek Napřímo. Podle stanov uložených na obchodním rejstříku je účelem spolku spojovat lidi a iniciativy, které aktivně vystupují proti korupci ve státní správě a nespravedlnosti ve společnosti. Za cíl je označeno hledání řešení ke „snižování korupčního prostředí“ a vedení „dialogu za účelem nastartování společenských změn a nového společenského kurzu“.

Komentáře