Václav Klaus ml. zakládá novou politickou stranu, představí ji po evropských volbách

Václav Klaus ml. zakládá novou politickou stranu, představí ji po evropských volbách

Poslanec Václav Klaus mladší oznámil, že zakládá novou politickou stranu, představit ji chce po evropských volbách. Ve straně bude působit i poslancův otec a bývalý prezident republiky Václav Klaus. Klaus mladší byl v březnu vyloučen z ODS názorovému rozchodu se stranou, kdy v Poslanecké sněmovně přirovnal hlasování o evropské legislativě k hlasování o židovských transportech.

Podrobnosti o své nové straně Klaus mladší zveřejní až po volbách do Evropského parlamentu, které se konají 24. a 25. května. „Máme sice program hotový a dolaďujeme na něm jen detaily, ale nechci o něm dopředu hovořit. Bylo by to neprofesionální,“ řekl. Jedním z hlavních témat programu má být podpora tradiční rodiny, svobody jednotlivce a konzervativních hodnot.  Do strany by chtěl Klaus podle přilákat poslance například z ODS nebo SPD.

„Chci postavit tým skutečných expertů na jednotlivé oblasti života, aby si to lidé mohli spojit s nějakými myšlenkami s konkrétními lidmi,“ řekl Klaus mladší v pořadu Blesk Zprávy. „Cítím poměrně silnou podporu občanů, učitelů, veřejnosti, takže něco takového je určitě na místě,“ prohlásil.

„Teď nedělám nic jiného, než mluvím s lidmi, protože jeden problém jsou peníze samozřejmě, ale daleko větší problém je, že nejsou lidi,“ posteskl si Klaus nad tím, že chybí ti, kteří by s ním do nové strany šli. „Musí tam být hospodský na vesnici, trenér fotbalistů, aby nesl ten étos, chci se obrátit k lidem až do těch vesniček,“ plánuje.

V Klausově straně bude zřejmě působit i jeho otec, někdejší předseda ODS Václav Klaus. Podle svého syna nebude nějakou výraznější tváří vedení strany. „Bude mít emeritní roli. Přece jen už je mu 78 let,“ řekl Klaus junior.

Komentáře