Brněnský primátor slíbil po vítězství Komety nový hokejový stadion

Brněnský primátor slíbil po vítězství Komety nový hokejový stadion

V roce 2022 by měla být hotová nová multifunkční hala pro hokejovou Kometu na výstavišti v Brně. Mezi sponzory výstavby bude město, kraj, stát i soukromý sektor. Primátor města Petr Vokřál (ANO) očekává náklady ve výši 1,4 miliardy korun.

Podle původního plánu se měla hala stavět za Lužánkami, tam má ovšem na místě starého fotbalového stadionu vzniknout nový. Vzhledem k tomu, že město Brno doposud nevyřešilo majetkoprávní vztahy s podnikatelem Liborem Procházkou, který v zamýšleném prostoru vlastní několik nemovitostí, fotbal se odkládá a po vítězství Komety v boji o extraligový titul je výstavba hokejové haly prioritou číslo jedna.

Vokřál dodává, že „s ohledem na to, co kluci z Komety dokázali, nemůže město s výstavbou déle čekat. Veřejnost by byla velice zklamaná, pokud bychom v reálném čase nedokázali odprezentovat reálný koncept vzniku haly.“ HC Kometa Brno letos obhájila titul po loňském vítězství, kterého se brněnští fanoušci dočkali po dlouhých 51 letech.

Místo pro novou hokejovou arénu má být na výstavišti v místě cyklistického okruhu. Jedním z dalších plánů moravské metropole je totiž stavba nového velodromu v městské části Brno-jih, jehož cena se může vyšplhat až na půl miliardy korun. Tím by se uvolnil volný prostor na výstavišti.

Vokřál usiluje o to, aby až 40 % nákladů financoval stát. Na toto téma budou probíhat na začátku května jednání s vládou v demisi. Ta se momentálně připravuje na návštěvu Jihomoravského kraje. Premiér v demisi Andrej Babiš na sociální síti Twitter napsal, že má v povaze sliby dodržovat. Rovněž pogratuloval vítězství HC Komety. Potvrdil, že do Brna skutečně dorazí a osobně se podívá na místo, kde má v roce 2020 stavba nové haly začít.

Debaty na téma multifunkční haly pro Kometu se vedou již delší dobu. Nyní hokejisté hrají v DRFG aréně, bývalé hale Rondo. Ta funguje od roku 1982. Hala disponuje kapacitou na 7700 míst, ale na domácí zápasy je většinou beznadějně vyprodaná.

Komentáře