Během koronakrize si podle průzkumu nejlépe počínal ministr vnitra Jan Hamáček

Během koronakrize si podle průzkumu nejlépe počínal ministr vnitra Jan Hamáček

Během kritických momentů pandemie nového typu koronaviru si podle průzkumu veřejného mínění agentury STEM nejlépe počínal vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Následují premiér Andrej Babiš (ANO) a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Jejich práci vnímá většina Čechů pozitivně.

Agentura zjišťovala hodnocení těch členů vlády, kteří se do řešení krize zapojovali nejvíce. „Obecně je možné shrnout, že podle většinového veřejného mínění tito politici a političky v krizi obstáli,“ uvedl STEM.

Hamáčkovu činnost hodnotí pozitivně 70 procent Čechů. Babiš získal 65 procent kladných hodnocení, Vojtěch pak 60 procent. Schillerovou a Maláčovou hodnotilo pozitivně shodně 53 procent dotázaných, více než 40 procent lidí ale bylo k jejich práci kritických.

„Důležitým zjištěním z průzkumu je rozdílné hodnocení v závislosti na subjektivním prožívání dopadů koronavirové krize,“ zjistila agentura. Více než polovina občanů zvládala mimořádná opatření bez problémů, třetina s drobnějšími problémy a pro desetinu lidí to byla zátěžová situace.

Průzkum se uskutečnil v době od 22. května do 1. června a zúčastnilo se ho 1086 respondentů.

Komentáře